wtorek, 27 maja 2014

Przygód z Autentico ciąg dalszy

Tę skrzyneczkę - typowo "męską" - wykonała Emilia używając farb Autentico Vintage i kilku szablonów. Zobaczcie, jak ciekawy efekt uzyskała!
Już za kilka dni do naszego sklepu dotrą nowe, fantastyczne szablony. Z ich pomocą będziecie mogli udekorować szkatułki, ramy, meble i wszystko inne, co trafi w Wasze ręce. Co tym razem podpowiada Wam fantazja? :)


poniedziałek, 19 maja 2014

Warsztaty Autentico

Podczas ostatnich warsztatów z malowania farbami Autentico Vintage powstały piękne taborety i wieszaki. Zobaczcie sami...
niedziela, 11 maja 2014

Przed sezonem...

Zobaczcie, w jak oryginalny sposób ozdobiła swoje buty jedna z naszych klientek:

Drugiej takiej pary na pewno nie znajdziecie. Gratulujemy pomysłu! 

A czy Wy też czynicie jakieś przygotowania przed nadejściem lata? :)


poniedziałek, 5 maja 2014

Pudełko na pierwszokomunijne pamiątki

Już od kilku dni trwa miesiąc maj. Co to oznacza? Sezon komunijny rozpoczęty! Zobaczcie jakim ślicznym dodatkiem do prezentu może być szkatułka na pierwszokomunijne drobiazgi.
A może macie jeszcze jakieś inne pomysły na to, czym można obdarować kochanego ośmiolatka? Czekamy na Wasze inspiracje!niedziela, 4 maja 2014

Modelinowy świat

Bohaterką dzisiejszej notatki będzie... modelina Darwi extra light! Nie znacie jeszcze tego materiału? Pozwólcie nam to zmienić i pokrótce przedstawić to fantastyczne tworzywo. 

Modelina Darwi extra light to biała, niezwykle lekka masa samoutwardzalna, która wyglądem przypomina do złudzenia modelinę Marthy Stewart. Zobaczcie, co z pomocą foremek do ciasta Dolcemanii można z niej wyczarować:


Masę należy rozwałkować. Następnie przy pomocy specjalnego tłoczka należy mocno i dokładnie wcisnąć foremkę w dobrze rozwałkowaną modelinę.


Uzyskany w ten sposób element możemy delikatnie wygładzić i uformować. Po wymodelowaniu pozostawiamy do wyschnięcia.
Na poniższych zdjęciach możecie obejrzeć inne kształty powstałe z wykorzystaniem foremek Dolcemanii.

Modelina dobrze pracuje również z foremkami Stamperii. Ważne jest, żeby foremki nie były zbyt twarde, ponieważ trudno jest później wyciągnąć z nich gotowy element.
Troszkę udało nam się tych dekoracyjnych elementów wyprodukować. Które podobają Wam się najbardziej? :)Zainteresowanym kupnem modeliny Darwi przedstawiamy jej wady i zalety.

ZALETY:
  • lekka,
  • kolorystyka (biała),
  • możliwość formowania gotowych elementów,
  • atrakcyjna cena.
WADY:
  • krucha (podczas pracy z nią należy być ostrożnym);
  • po wyschnięciu mniej elastyczna niż modelina MS.

Jednak i wadom można w jakiś sposób zaradzić.  Proponujemy Wam na przykład rozwałkować masę nieco grubiej, żeby zbyt cienkie elementy się nie połamały.

A foremki? Cóż... Te mają chyba same zalety - począwszy od ceny, przez bogactwo pięknych wzorów, aż do łatwości "obsługi". Warto je wypróbować!

Dziękujemy Emilii za foto-instruktaż i życzymy owocnego modelowania! :)